DAN RUŽIČASTIH MAJICA 2018.

28.02.2018. 22:02

Svjesni smo nažalost činjenice da je nasilje, bilo kojeg oblika, prisutno svakodnevno u svim okruženjima. Upravo stoga odlučili smo našim učenicima pobliže pojasniti sam pojam nasilja i što sve može biti i što je nasilje.

Dan ružičastih majica, poznatiji kao Pink Shirt Day, program je osvješćivanja i pokušaja sprječavanja vršnjačkog nasilja, a obilježava se zadnje srijede u mjesecu veljači. Tako smo i mi u našoj školi, u znak podrške ali i svjesni prisutnosti nasilja, ovu srijedu 28. veljače odjenuli ružičasto.

Sama je ideja nastala u znak protesta zbog incidenta koji se dogodio u jednoj školi. U znak podrške svom školskom prijatelju, koji je sustavno zlostavljan, svi su toga dana odjenuli ružičaste majice. Upravo su one postale simbol osvješćivanja problema vršnjačkoga nasilja među učenicima i mladima.

Arhiva vijesti