OBILJEŽENI DANI KRUHA U ANTUNOVCU

11.10.2018. 20:21

Tradicionalno obilježavanja Dana zahvalnosti za plodove zemlje ove je se godine u našoj školi održano u četvrtak 11. listopada 2018. u prijepodnevnim satima (9 – 945  sati).

 

Tom je prigodom u školskome predvorju bila postavljena izložba kruha, krušnih i pekarskih proizvoda kao i raznih slastica načinjenih od brašna. Pored izložbe, naši su vrijedni učenici uprizorili i scenski izričaj u kojem su učenici krasnoslovili (recitirali), izveli prigodan igrokaz a sve je bilo popraćeno s puno pjesme. Tom su prigodom našu školu posjetili i dragi gosti – članovi antunovačke udruge „Korijeni pustare“ koji su se rado odazvali pozivu i sudjelovali su u programu s jednim dijelom svojega repertoara prikazavši tradicionalne igre, pjesme i običaje.

Kako se u našem školskom atriju nalazi i Biblijski vrt, toga dana naši su učenici uz pomoć vjeroučiteljice Danijele Čačija tradicionalno zasijali novo sjeme pšenice i ječma.

 

Arhiva vijesti