"OD TIŠINE DO GLAZBE - KONCERT ZA ANEGDOTU I KLAVIR"

12.03.2019. 21:18

Kako je zvučala prva skladba u povijesti? Zašto dirigenti žive dulje od drugih ljudi? Kako je Elizin brat svirao poznatu Beethovenovu skladbu? I što povezuje Ivu Robića i Mineu? Odgovore na ova ali i brojna druga pitanja vezana uz glazbu, njezin nastanak, skladatelje i razvoj uopće, mogli su čuti i doznati naši učenici 5.-8. razreda u utorak 12. ožujka 2019. kada smo imali čast ugostiti u našoj školi predstavnike Teatra Erato. 

U jednosatnoj predstavi „Od tišine do glazbe – koncert za anegdotu i klavir“ glumac Ivan Đuričić i glazbenik Domagoj Mokrović vodili su gledatelje, naše učenike, anegdotama i šalama kroz povijest i fenomen glazbe u svoj njezinoj raznovrsnosti. U svojem duhovitom te tematski i žanrovski bogatom nastupu prelaze iz jedne glazbene relevantne uloge u drugu: od pijanista do pjevača, od skladatelja do dirigenta, od muzikologa do glazbenog kritičara. Dotiču se povijesti i razvoja glazbe, skladanja, glazbenih posebnosti pa čak i plagijata i anegdota potkrijepljenih primjerima iz prakse. Dotiču se i slušanja glazbe, dobrih i loših navika, od trivijalnosti do dobrog ukusa, od uvertire do pljeska. Gledatelje vode od kamenog doba do Rolling Stonesa, od klasične do moderne glazbe, od jazza do popa i od narodne glazbe do šansone.

Arhiva vijesti