POSJET HNK-u - "BUBA U UHU"

14.05.2019. 22:06

U utorak 14. svibnja u poslijepodnevnim su satima naši učenici 7.-ih i 8.-ih razreda te nekolicina učitelja uživali u glumačkim čarima osječkoga Hrvatskoga narodnoga kazališta. Razlog odlaska bila je nova predstava – vodvilj „Buba u uhu“ francuskoga komediografa Georgesa Feydaua u režiji Jasmina Novljakovića.

Kada gospođa Chandebise, supruga magnata osiguravajućeg društva, posumnja da joj suprug ima aferu s drugom ženom, ta “buba u uhu” neće joj dati mira sve dok osobno ne ispita cijelu stvar. Uz pomoć prijateljice, gospođa Chandebise šalje vlastitomu suprugu anonimno ljubavno pismo pozivajući ga na tajni ljubavni sastanak. Kako je cjelokupni vodvilj završio i koliko je bio zabavan, pokazale su oduševljene reakcije te veliki pljesak i oduševljenje naših učenika a i cjelokupnoga gledališta.

Arhiva vijesti