DANI KRUHA I ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE

16.10.2019. 21:57

Tijekom listopada u svim se školama diljem Hrvatske obilježavaju Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje. Stoga je posebno mirisno, veselo i svečano u našoj školi bilo u srijedu 16. listopada.

Uz prigodno izložena peciva, kruščiće, kiflice i razne slastice, svečanost su dodatno naglasili učenici svojim recitalima i prigodnim pjesmicama. Tako su u područnoj školi u Ivanovcu pjesmice i recitale izveli učenici po razredima uz vodstvo vjeroučitelja Ivane i Krunoslava koji su sve osmislili i vodili molitvu i blagoslov. U blagovanju ali i cjelokupnome programu pridružili su im se i maleni gosti, djeca i odgojiteljice iz susjednoga vrtića.

U Antunovcu su u programu, uz naše učenike, sudjelovali i članovi Udruge Korijeni pustare svojom pjesmom te prigodnim plesnim i glazbenim izvedbama. Potom je sve skupa blagoslovio i molitvom posvetio mjesni župnik Andrija Vrbanić.

Arhiva vijesti