EUROPSKI DAN JEZIKA 2022

26.09.2022. 17:18

Europski se dan jezika obilježava 26. rujna, još od 2001. godine na inicijativu Vijeća Europe te u suradnji s Europskom komisijom.

Sedamsto milijuna Europljana zastupani su u Vijeću Europe iz 46 država članica te se potiču na učenje što više jezika, u svakoj životnoj dobi, u školi i izvan nje. Budući da je jezična raznolikost alat za postizanje većega međukulturnog razumijevanja i ključni čimbenik bogate kulturne baštine našega kontinenta, Vijeće Europe promiče višejezičnost u cijeloj Europi.

Stoga i mi u našoj školi obilježavamo ovaj dan na razne načine. Ove smo godine s našim učenicima 5.-8. razreda zaključili da je važno poznavati jezike prilikom putovanja. Stoga su učenici, uz pomoć učiteljica jezika, učili pisati i napisali po nekoliko tipičnih rečenica s praznika na četiri jezika koja se u našoj školi uče: hrvatski jezik, engleski jezik, njemački jezik te mađarski jezik. Svoje su naučene rečenice upisali u naše automobile i požurili novom cestom nastaviti putovanje.

Fotografirala: Snježana Kralj

Tekst priredila: Vlasta Stubičar

Arhiva vijesti