ŠKOLA U PRIRODI 4. RAZREDA - ISTRA

23.05.2025. 08:36

Učenici 4.a i 4.b razreda sudjelovali su u školi u prirodi upoznajući obilježja i ljepote Istre. U razdoblju od 19. do 22. svibnja 2025. posjetili su i obišli mnoge znamenitosti u Puli, Poreču, Rovinju i Humu. Obišli su Aleju glagoljaša i posjetili su zvjezdarnicu u Višnjanu. Imali su priliku, uz stručno vodstvo, saznati mnogo o svemiru, starohrvatskom pismu glagoljici, o povijesnim osobama i događajima te uživati u prirodnim ljepotama. Tijekom boravka u Nacionalnom parku Brijuni osvijestili su važnost i potrebu za očuvanjem prirodnih bogatstava naše domovine.

Posjetili su i jamu Baredine i spuštali se na dubinu od 60 metara gdje su imali priliku vidjeti čovječju ribicu.

Sve su aktivnosti imale za cilj ponoviti i utvrditi znanja koja su stekli u školi o obilježjima primorskog zavičaja, njegovih naselja, kulturno- povijesnih spomenika, gospodarstva i djelatnosti. Također, imali su priliku razvijati samopouzdanje kroz brigu o sebi i vlastitoj dobrobiti.

U slobodno vrijeme uspjeli su se okupati u moru i bazenima, ali i međusobno se družiti te tako steći nova poznanstva i uspomene.

Fotografirale: Marijana Butor, Dubravka Nemet

Izvijestila: Marijana Butor

Arhiva vijesti